KINO

Stałe kino w Bielawie rozpoczęło działalność 9 marca 1996 roku filmem „Dzień Ojca” z Hugh Grantem i Robinem Williamsem. Wówczas było to kino dwudniowe – otwarte tylko w soboty i niedziele. Przez wiele lat zapewniało Bielawianom i mieszkańcom okolicznych miejscowości dostęp do takich hitów filmowych jak „Titanic” czy kolejne części „Harry’ego Pottera”. Seanse te odbywały się w kinoteatrze znanym pod nazwą „Teatr Robotniczy” przy ul. Piastowskiej 19a.

W 2013 roku ukończono gruntowny remont zlokalizowanego po sąsiedzku zabytkowego byłego biurowca Bielawskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Bielbaw” S.A. Wtedy też do nowo powstałego Dolnośląskiego Inkubatora Art. Przedsiębiorczości swoją stałą działalność przeniosło Kino MOKiS, zmieniając swój adres z 19a na 19c. Nowocześnie wyposażona sala kinowa Inkubatora pozwalała na znaczące podwyższenie jakości projekcji filmowych kina, które odtąd, dla podkreślenia nowego etapu swojej działalności, przemianowało swoją nazwę na „Kino MOKiS 3D”. Sala, nazywana potocznie „małą salą”, mieści 82 osoby i stała się głównym miejscem seansów kinowych. Cała sala jest klimatyzowana. Dzięki zastosowanej technice dźwięku Dolby Surround widz doznaje niesamowitych doznań dźwiękowych, a aktywny system wizyjny w technologii 3D przenosi oglądającego w nowoczesny system trójwymiaru.

Mała sala Kina MOKiS 3D w Bielawie - ul. Piastowska 19c

Mała sala Kina MOKiS 3D w Bielawie – ul. Piastowska 19c

W 2015 roku zakończył się remont poprzedniej siedziby kina – budynku przy ul. Piastowskiej 19a. Zachowany został charakter kinoteatru – sala widowiskowa została wyposażona w projektor kinowy, nowoczesny, wysuwany ekran oraz system nagłośnienia przestrzennego. Od tego momentu Kino MOKiS 3D w Bielawie ma do dyspozycji dwie sale kinowe: dużą i małą, które wykorzystywane są w zależności od potrzeb. „Mała sala” (ul. Piastowska 19c) pozostaje główną siedzibą Kina i wykorzystywana jest na co dzień w ramach jego bieżącej działalności, natomiast tzw. „duża sala” mieszcząca się w Teatrze Robotniczym jest w stanie pomieścić 287 widzów i sprawdza się głównie podczas głośnych premier, seansów specjalnych oraz dla dużych grup widzów.

Duża sala Kina MOKiS 3D w Bielawie - Teatr Robotniczy, ul. Piastowska 19a

Duża sala Kina MOKiS 3D w Bielawie – Teatr Robotniczy, ul. Piastowska 19a

W 2020 roku Kino MOKiS wprowadziło kolejną ważną zmianę, tym razem dotyczącą swojej działalności. Dotychczasowe kino weekendowe przeszło stopniową transformację – najpierw poszerzyło swoją ofertę o poniedziałkowe i wtorkowe popołudnia, a następnie płynnie przeszło do kina funkcjonującego w pełnym zakresie. I tak od 1 marca 2020 roku Kino MOKiS 3D w Bielawie wyświetla filmy 6 dni w tygodniu, 5 seansów dziennie.

Oprócz stałego repertuaru, w ramach którego serwowane są nowości filmowe z kraju i ze świata, Kino MOKiS organizuje także dodatkowe seanse walentynkowe, mikołajkowe, czy Nocny Maraton Filmowy w Halloween. W bezpośrednim sąsiedztwie małej sali kinowej, na której odbywa się przeważająca większość projekcji, zlokalizowana jest kawiarnia Art. Caffee, gdzie można zaopatrzyć się w przekąski i napoje na seanse filmowe czy też napić się czegoś ciepłego w oczekiwaniu na swoją pociechę przebywającą w kinie. Obie sale oraz kawiarnia dostępne są dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Istnieje także możliwość wynajęcia sali na seanse specjalne dla większych grup widzów. Cena ustalana jest indywidualnie dla każdej grupy, po kontakcie z koordynatorem kina.

[hestia_contact]